Strona główna » Aktualności finansowe » Analiza ofert rachunków oszczędnościowych

Analiza ofert rachunków oszczędnościowych

Wpływ na ostatnie spadki oprocentowania lokat miało niewątpliwie obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Na oprocentowaniu powinny stracić również konta oszczędnościowe. Jednak jak pokazują statystyki, nie straciły one tak bardzo jak lokaty. Być może to dobry moment, aby zastanowić się na założeniem rachunku oszczędnościowego. Poniżej przedstawione zostały oferty najlepszych kont oszczędnościowych.rankinglokat.net

Aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe na rynku

Nową ofertą na rynku jest konto oszczędnościowe Super Saver. Jest ono dostępne w Getin Noble Banku. Na koncie oszczędnościowym możemy liczyć nawet na 10%. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przede wszystkim „bycie nowym klientem” co oznacza, że nie korzystaliśmy wcześniej z usług banku. Maksymalnie możemy odkładać 2 tys. zł na miesiąc. Konto z promocyjnym oprocentowaniem można zakładać do końca listopada. Po tym okresie, standardowe oprocentowanie wyniesie 4%.

Drugie miejsce zajmuje konto oszczędnościowe mBanku. Na rachunku oszczędnościowym możemy osiągnąć do 9%, jednak jest to oprocentowanie oferowane nowym klientom. Konto można założyć do końca roku. Standardowe oprocentowanie, dla starych klientów, wynosi 5% przy dziennej kapitalizacji.

Trzecim najlepszym kontem oszczędnościowym pod względem oprocentowania jest rachunek Millennium. Konto gwarantuje oprocentowanie w wysokości 6,5%. Maksymalne saldo na koncie może wynieść 25 tys. zł. Jeśli przekroczymy ten limit, oprocentowanie obniży się do 5%. Oferta jest aktualna do końca tego roku. Oprocentowanie powyżej 6% na koncie oszczędnościowym gwarantuje także BGŻ Optima. Internetowy bank posiada w swojej ofercie rachunek na 6,3%. Oprocentowanie obowiązuje do lutego 2013 roku. Maksymalną kwotą, jaką możemy dysponować na koncie w BGŻ Optima jest 40 tys. zł. Powyżej tej sumy, oprocentowanie zmieni się na 5,8%.

Czy konta oszczędnościowe będą zyskiwać na popularności?

Opisane oferty kont gwarantują wyższe oprocentowanie niż na lokatach bankowych lub oprocentowanie porównywalne. Dlaczego nagle konta oszczędnościowe dorównują pod względem oprocentowania lokatom bankowym? Istniej przynajmniej kilka powodów

Banki, zaznaczają że chcą aby ich klienci zaczęli systematycznie odkładać oszczędności na kontach. Z tego względu oprocentowanie rachunków oszczędnościowych stało się tak atrakcyjne. Poza tym, jest to dobry sposób na przyciągnięcie klientów do swoich ofert. Konto oszczędnościowe gwarantuje stały dostęp do środków. Jeśli dodatkowo posiada porównywalne oprocentowanie do lokat bankowych, to jest wysoko prawdopodobne, że klienci konkurencji zdecydują się na przeniesienie oszczędności do banku posiadającego takie konto.

Bankowcy wskazują także na potencjał tkwiący w rynku kont oszczędnościowych. Na lokatach bankowych w Polsce jest zdeponowanych ok. 50% wszystkich oszczędności gospodarstw domowych. W innych krajach ten odsetek wynosi ok. 20-30%. Z tego wynika, że rynek kont oszczędnościowych jest wciąż niedowartościowany.