Strona główna » Aktualności finansowe » Rośnie konkurencja na rynku lokat z funduszami

Rośnie konkurencja na rynku lokat z funduszami

Polskie banki proponują obecnie niezwykle atrakcyjne lokaty z oprocentowaniem dochodzącym nawet do 10%. Nie są to jednak zwykłe lokaty.rankinglokat.net - informacje

W obecnej sytuacji, kiedy poszczególne banki zachęcają do oszczędzania na lokatach połączonych z funduszem inwestycyjnym, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kolejną wojną depozytową. Jednak obecna sytuacja zupełnie nie przypomina w rzeczywistości tej z czasów kryzysu finansowego. Wtedy banki miały ogromne problemy z pożyczaniem sobie funduszy i musiały zyskać środki od klientów indywidualnych. Dzisiaj swoim wysokim oprocentowaniem depozytów chcą niejako zmusić klientów do lokat połączonych z funduszami inwestującymi w akcje.

Te jednak niosą ze sobą spore ryzyko. W ofertach łączonych banki proponują bowiem, aby połowa środków została ulokowana na bezpiecznych lokatach z zagwarantowanym oprocentowaniem, a druga połowa miałaby być inwestowana w akcje spółek giełdowych w Polsce lub na świecie. Takie połączenie tych dwóch instrumentów finansowych może przynieść oczywiście dużo większe zyski niż w przypadku zwykłego depozytu terminowego. Nie można wykluczyć jednak również strat spowodowanych spadkami wykupionych przez nas akcji.