Strona główna » Twoja firma » Na co zwracać uwagę szukając kredytu dla swojej firmy?

Na co zwracać uwagę szukając kredytu dla swojej firmy?

Jeżeli myślisz o własnej firmie, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, o jak wiele elementów trzeba zadbać, aby niczego nie przeoczyć i nie zostać zmiażdżonym przez konkurencję. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest finansowanie firm – bez pieniędzy niewiele zrobisz, a już na pewno nie wystartujesz z działalnością, ponieważ nie będziesz mieć gotówki ani na wynajem lokalu, ani na zakup sprzętów czy dobrą reklamę. W takim wypadku pomocne są kredyty dla nowych firm.fundusze inwestycyjne i lokaty

Kredyt na start firmy – najważniejsze informacje

Zanim będziesz ubiegać się o kredyt w konkretnej placówce banku, powinieneś wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę, aby odnieść pożądany sukces. Pierwszą kwestią jest niewątpliwie wielkość kredytu. Niewielka pożyczka na nic się nie przyda, szczególnie gdy pieniędzy brakuje praktycznie na wszystko. Potrzebna ci duża kwota, która pozwoli ci zrealizować zamierzenia opisane w biznesplanie i zacząć osiągać dochody umożliwiające normalne funkcjonowanie. Druga sprawa to stopa procentowa, wpływająca na wysokość rat, które niedługo będziesz zmuszony spłacać.

Im wyższy procent, tym większe długi. Trzeba jeszcze dodać, że na samą ratę mają wpływ także dodatkowe koszty, np. prowizje. Wszystkie warunki oraz opłaty powinny być zawarte w umowie, dlatego zanim ją podpiszesz dowiedz się, na co się decydujesz pobierając kredyt dla firm z konkretnego banku. Może się okazać, że informacje napisane drobnym druczkiem są niekorzystne dla klienta i od umowy trzeba będzie odstąpić. Dokładność i skrupulatność uchronią cię przed błędnymi decyzjami. Myśląc o kredycie nie można zapomnieć o zapytanie dotyczące możliwości szybszej spłaty kredytu. Zazwyczaj banki nie robią z tym żadnego problemu, ale powinniśmy upewnić się czy w związku z wcześniejszym zwrotem zapożyczonej kwoty, nie będą na nas nałożone dodatkowe opłaty.

Ranking kredytów najlepszą pomocą

Po sprawdzeniu wszystkich wyżej opisanych kwestii możesz upewnić się w swojej decyzji sprawdzając ranking kredytów firmowych. Szybko zorientujesz się czy wybrana przez ciebie oferta banku plasuje się na jednym z pierwszych miejsc – jeśli nie, warto sprawdzić, dlaczego i być może zdecydować się na inną, korzystniejszą propozycję.