Strona główna » Edukator ekonomiczny » Oszczędzanie na lokacie sposobem na wakacje?

Oszczędzanie na lokacie sposobem na wakacje?

Właśnie trwają wakacje. Jeżeli do tej pory nigdzie nie wyjechałeś i w dodatku nie masz jeszcze zaplanowanego urlopu, raczej już tego nie zmienisz. Pewnie jest Ci przykro, gdy widzisz znajomych z pracy, którzy wracają opaleni z rozmaitych zakątków Polski lub z zagranicy, chwalą się zdjęciami i wspomnieniami. Może więc najwyższe pora, by pomyśleć o przyszłorocznym wypoczynku lub chociażby feriach zimowych? Martwisz się, że jak zwykle zabraknie Ci pieniędzy, że nic z tego nie wyjdzie? A więc może warto już dziś postarać się, żeby tak nie było? Już dziś pomyśleć o założeniu lokaty?oszczędności w banku

Która najlepsza?

Jaka lokata będzie w tym momencie dla Ciebie najlepsza? Przede wszystkim taka, na której będziesz mógł regularnie gromadzić swoje pieniądze. Domyślamy się, że obecnie nie masz wystarczająco dużej sumy. Ale jeśli już dziś wpłacisz na lokatę pewną kwotę, za miesiąc po wypłacie dodasz kolejną, a potem więcej i więcej, to za rok (lub nawet wcześniej) będziesz miał wystarczająco dużo, by za środki z lokaty udać się na zasłużony urlop.

Nie zwlekaj!

Jednak jeżeli chcesz cieszyć się powodzeniem, musisz zabrać się za zakładanie lokaty już dziś. Inaczej będziesz to odwlekał w nieskończoność aż w końcu nadejdą kolejne wakacje, a Ciebie nadal nie będzie stać na wyjazd. Dowiedz się więc szybko, jaka jest aktualnie dostępna najlepsza lokata i szybko ją otwórz. Na początek wpłać tyle, ile możesz, ale potem pamiętaj o regularnym powiększaniu swoich oszczędności. W ten sposób już wkrótce będzie Cię stać na wymarzone wakacje, o jakich dotąd mogłeś tylko pomarzyć.

Najlepsza lokata – jak ją rozpoznać?

Skąd masz jednak wiedzieć, jaka to najlepsza lokata? Przede wszystkim zapoznaj się dobrze z ofertami największych banków. Powinieneś zainteresować się przede wszystkim, co zaproponuje Ci Twoja instytucja finansowa – tam prawdopodobnie możesz liczyć na spore rabaty i promocje. Sprawdź ranking lokat wrzesień 2015, przyjrzyj się wszelkim parametrom, jeżeli czegoś nie zrozumiesz – wypytuj, a nawet dzwoń do placówek, konsultantów. Pamiętaj, jak duże znaczenie ma oprocentowanie lokat, ale też ich bezpieczeństwo. I nie zwlekaj – wymarzone wakacje czekają na Ciebie.