Strona główna » Edukator ekonomiczny » Ranking lokat – co to takiego i czy warto z tego korzystać?

Ranking lokat – co to takiego i czy warto z tego korzystać?

Jak zapewne doskonale wiesz, oferty banków są bardzo zróżnicowane. Zróżnicowanie to dotyczy dosłownie wszystkich produktów bankowych – lokaty nie są żadnym wyjątkiem, a ponieważ i je cechuje spora różnorodność, wybór odpowiedniej lokaty, czyli lokaty spełniającej wszystkie zadane kryteria, może okazać się nie lada problemem.rankinglokat.net

Wiedz jednak, że tam gdzie pojawia się problem, pojawiają się też jego rozwiązania. W odniesieniu do lokat (i nie tylko) takim rozwiązaniem mogą okazać się zestawienia, porównania i rankingi lokat, które bez większych problemów znajdziesz w Internecie.

Ranking lokat – co to takiego?

Ranking lokat jest po prostu zestawieniem lokat uszeregowanych pod kątem ich opłacalności. Innymi słowy w każdym takim rankingu powinny znaleźć się najkorzystniejsze lokaty bankowe z tej samej grupy produktów, bo porównywanie, w jednym zestawieniu, lokat np. krótkoterminowych i długoterminowych mijałoby się z celem i zaciemniało cały obraz.

Do czego wykorzystać ranking lokat?

Ranking taki da ci przede wszystkim możliwość szybkiego porównania warunków depozytów pieniężnych oferowanych przez banki. Na jego podstawie szybko wyłonisz te oferty, które uznasz za najkorzystniejsze. Pozostanie ci jedynie upewnienie się, że dane zawarte w rankingu są rzeczywiście aktualne, a banki mają w ofercie lokaty, które znalazły się w zestawieniu.

Udało mi się porównać oferty i co dalej?

Kolejnym krokiem, który musisz wykonać, jest wybór konkretnej oferty. Znajdując jakąś lokatę w rankingu, nawet nie musisz jej później szukać w ofertach banków, bo z rankingu możesz zostać przekierowany do tej konkretnej, już wybranej oferty. Ze strony ofertowej system bankowy poprowadzi cię dalej, czyli najprawdopodobniej zaproponuje założenie konta (banki z reguły korzystają z okazji, by nowym klientom proponować otwarcie konta osobistego), a następnie założenie lokaty. Pozostanie wtedy wykonać wszelkie wymagane kroki, złożyć depozyt pieniężny i zarabiać. Przed wyborem oferty radzimy sprawdzić  stronę oszczednoscionline.pl

A co z przedłużeniem lokaty?

Nad tym zastanów się jeszcze przed wyborem konkretnej oferty. Jeśli chcesz by lokata była automatycznie odnawiana (by bank sam ją przedłużał, bez konieczności twojej ingerencji) wybierz lokatę bankową odnawialną. Jeśli tego nie zrobisz, na koniec lokaty ulegnie ona rozwiązaniu, a jeśli zechcesz ponownie zdeponować środki na lokacie będziesz musiał ponownie, samodzielnie otworzyć lokatę.