Strona główna » Pieniądze i kapitał » Kredyt samochodowy nie na samochód

Kredyt samochodowy nie na samochód

W dzisiejszych czasach wszelkiego rodzaju kredyty i pożyczki stają się coraz bardziej popularne a banki i inne instytucje finansowe prześcigają się w coraz to bardziej korzystnych dla klientów ofertach – w tym między innymi ofertach kredytów samochodowych. Z pozoru, jak sama nazwa wskazuje, wnioskować możemy, iż środki pozyskane z tego typu kredytu możemy przeznaczyć tylko na samochód. Otóż nic bardziej mylnego.

Inne pojazdyrankinglokat.net - BFG

To, że środku pozyskane z kredytu samochodowego możemy przeznaczyć na samochód – nowy lub używany, jest oczywiste i nie trzeba o tym pisać. Ciekawostka może być jednak fakt, iż inne pojazdy silnikowe też mogą być tutaj brane pod uwagę. Zacznijmy więc od jednośladów. Dla wielbicieli motocykli dobrą wiadomością będzie to, że również można je zakupić z funduszy pozyskanych za pomocą kredytu samochodowego. A miłośnicy tego typu pojazdów doskonale wiedzą, że ich ceny potrafią być niewyobrażalnie wysokie. Idąc dalej tym tropem, nie możemy nie wspomnieć o pojazdach wodnych, takich jak skutery, motorowery a nawet łodzie motorowe. Tak więc, miłośnicy wodnych przygód, nie dysponujący pieniędzmi na pokrycie kosztów zakupu takich przyjemności, również mogą zwrócić się do banku z wnioskiem o kredyt samochodowy, choć brzmi to może odrobinę nieprawdopodobnie.

Pokrycie kosztów dodatkowych

Każdy, kto kiedykolwiek posiadał własny samochód, wie doskonale, że suma przeznaczona na jego zakup, to tylko część kosztów, jakie będzie trzeba ponieść. Tak więc pieniądze z kredytu samochodowego przeznaczyć można na różnego rodzaju koszty związane z jego zaciągnięciem oraz na pokrycie polisy ubezpieczeniowej. W tym drugim przypadku może to być znacząca suma – całkowity koszt zależy od takich czynników, jak na przykład: rocznik czy moc silnika.

Refinansowanie kosztów

Po pierwsze pieniędzmi z kredytu samochodowego możemy pokryć koszty zakupionego już pojazdu, co oznacza w praktyce, iż możemy zakupić samochód (lub, jak wspomniano wyżej – inny pojazd) z własnych środków lub oszczędności, które planowaliśmy przeznaczyć na inny cel, po czym środki te zwrócić do przysłowiowej skarbonki po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Po drugie natomiast fundusze pozyskane w wyżej opisany sposób możemy przeznaczyć również na refinansowanie kosztów kredytu zaciągniętego w innym banku, jeżeli znajdziemy bardziej korzystną a dla nas ofertę.

Więcej dowiesz się na polskabankowosc.com.pl.