Strona główna » Promocje bankowe » Nowa lokata w Getin Bank – czy warto skorzystać?

Nowa lokata w Getin Bank – czy warto skorzystać?

Coraz więcej osób poszukuje miejsca na swoje oszczędności. Dzisiejsza sytuacja na świecie nie jest najlepsza do jakiegokolwiek inwestowania, tym bardziej długoterminowego. Znacznie bezpieczniej jest trzymać pieniądze w banku. Każdemu jednak zależy na tym, aby te środki pieniężne mogły w tym czasie cokolwiek zarobić. Im więcej tym lepiej. Warto więc tym razem przyjrzeć się ofercie Getin Bank, który oferuje internetowe lokaty bankowe z dosyć atrakcyjnym oprocentowaniem. Przynajmniej na papierze jest ono atrakcyjne, a jak będzie w rzeczywistości? Wszystko się okaże.

Charakterystyka oferty Getin Bankoszczędności domowe

Getin Bank umożliwia nam złożenie depozytu pieniężnego na okres trzech miesięcy. Reklamuje swoją ofertę jako bardzo atrakcyjną, a oprocentowanie ma wynieść aż 2,8% w skali roku. Co w porównaniu do konkurencyjnych ofert innych banków jest całkiem dobre i warte zainteresowania.

Minimalna kwota która zezwala na uruchomienie naszego oprocentowanego depozytu to tylko 500 złotych, co także jest świetną wiadomością ponieważ większość konkurencyjnych banków wymaga co najmniej dwukrotnie większego wkładu pieniężnego. Niestety prawda jest taka, że osoby z tak niskimi oszczędnościami nie mają co liczyć na jakieś dobre, zadowalające zyski. Trzeba spojrzeć prawdzie prosto w oczy, jaki zarobek może dać nam te minimalne 500 złotych? Niewielki, więc trzeba o tym pamiętać. Haczykiem jest to, że lokata z tak atrakcyjnym oprocentowaniem może być uruchomiona tylko i wyłącznie dla nowych środków pieniężnych. W innym przypadku będzie to oprocentowanie w standardowej, czyli nieatrakcyjnej wysokości. Warto również zaznaczyć, że Getin Bank nie wymaga od nas zakładania rachunku bankowego, co należy uznać za ogromną zaletę tej oferty.

Czy warto zainteresować się depozytami pieniężnymi w tym banku? – krótkie podsumowanie

Jeśli chcemy gdzieś umieścić nasze pieniądze to warto przemyśleć ofertę Getin Bank. Atrakcyjne jest to, że nie zostajemy zmuszani do zakładania rachunku bankowego, o czym już wcześniej wspomnieliśmy. Dzięki temu możemy mieć tutaj lokatę, a korzystać z rachunku bankowego, w całkiem innym banku. Naszym zdaniem jest to ogromna zaleta tej oferty. Dodatkowo trzeba przyznać, że aktualne oprocentowanie lokat w wysokości 2,8% w skali roku, to naprawdę całkiem dobry wynik. Tym bardziej oferta ta jest warta przemyślenia.