Strona główna » Oszczędzanie i inwestowanie » Lokaty bankowe – dlaczego warto je zakładać?

Lokaty bankowe – dlaczego warto je zakładać?

Zdecydowana większość Polaków doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności oszczędzania na przyszłość. Wiele osób stara się doskładać pieniądze na konkretny cel – rodzinne wakacje za granicą, remont mieszkania, czy nowe auto. Bardzo często jednak brakuje nam silnej woli i wszelkie nadwyżki wydajemy na bieżące potrzeby.

Niespodziewany zastrzyk gotówki

Zazwyczaj na konkretne inwestycje decydujemy się w jednym celu – aby na nich zarobić. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, kiedy niespodziewanie otrzymujemy dodatkowe finanse do wykorzystania – może to być premia w pracy, spadek, albo – wygrana na loterii. Co robić z taką dodatkową gotówką? Z całą pewnością pieniędzy, których nie zamierzamy w najbliższym czasie wydać, nie należy przechowywać na koncie osobistym. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu – tego typu rachunki są bardzo nisko oprocentowane, a odłożona na nie kwota prawdopodobnie sukcesywnie będzie przeznaczana na mało istotne wydatki. Osoby chcące zaoszczędzić, a do tego nieco zarobić, powinny poszukać nieco innego rozwiązania, jak np. lokata w banku.

Łatwo, wygodnie, bezpiecznie

Lokata bankowa to najbezpieczniejszy sposób przechowywania wszelkich nadwyżek finansowych. W każdej chwili możemy oczywiście swoje pieniądze wycofać, dlatego w razie jakichkolwiek problemów i związanych z nimi wydatków możemy skorzystać z takiej rezerwy. Jeśli jednak do końca umowy nie podejmiemy naszych oszczędności z lokaty, bank wypłaci nam odsetki, których wysokość zależy od takich czynników, jak czas trwania umowy czy suma wpłacona na lokatę. Z takiej oferty skorzystać może każdy, kto posiada odpowiednie finanse – wiele banków proponuje swoim klientom lokaty nawet od 1000zł. wystarczy tylko udać się do placówki banku, albo – złożyć wniosek online za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie instytucji. Nie kosztuje to wiele wysiłku, a jest dobrym sposobem na przechowywanie oszczędności oraz nadwyżek finansowych.

Szukając dobrej lokaty bankowej dobrze jest skorzystać z rankingów dostępnych w internecie. Przykładowy ranking dostępny jest na stronie polskabankowosc.com.pl/ranking-lokat-bankowych.